Prasideda antri studijų metai! Išskrendu į Ameriką ir čia rašau apie viską, ko nespėjau tau papasakoti. #AIH30
Apie dar tris filmus. Ko išmokau per pirmus metus? Nicole Kidman renginį! Kas manęs laukia antrais metais ir kiek gi kainuoja mano gyvenimas Amerikoje?
Labas,
Šį atvirlaiškį rašau tau iš savo mylimos Varšuvos iš kurios jau šiandien žadu skristi į Ameriką ir pradėti didžiulį naują etapą, apie kurį daugiau papasakosiu dabar.
Šis atvirlaiškis bus išskirtinis, įdomus, asmeniškas ir tikras, nes jame parašiau kelių atvirlaiškių temas - papasakosiu daugiau apie savo dar tris filmus Holivude. Pabandysiu apibendrint, ko išmokau per pirmus metus? Trumpai papasakosiu, kas man nutiko Nicole Kidman gyvenimo nuopelnų renginyje ir galiausiai kas manęs laukia antrais metais ir kiek gi kainuoja mano gyvenimas viename iš brangiausių miestų pasaulyje? Tai bus kelių atvirlaiškių santrauka, tad linkiu tau tik gero skaitymo ir nekantrauju komentarų sekcijoje išgirsti tavo mintis. Tad pradėkim!
KAIP MAN SEKĖ SI FILMUOTI ANT KINO JUOSTOS? - “ERDVĖ TARP MŪSŲ” VIZUALINĖ ESĖ FILMAS
Šis filmas ir kūrinys yra vienas geriausiai pavykusiu filmų, kurtų per pirmus metus? Kodėl? Būtent ši režisuota vizualinė esė “Erdvė tarp mūsų” (kino operatorius ir kūrėjas Zhihan Zhang) buvo atrinkta į The American Film Institute Konservatorijos 2024 Kinematografijos studentų parodą ir kitą savaitę Holivude bus net du premjeriniai seansai kine! Kodėl tai svarbu? Iš pirmų metų 28 studentų darbų, atrenka tik 3 ir mūsų komandai pavyko būti atrinktai. Įmetu showcase trailerį:
Noriu su tavim pasidalinti ir keliomis ištraukomis bei nuotraukom iš pačio filmo.
Vizualinė esė yra itin kompleksiškas mikro filmas, nes visas filmas filmuojamas ant 35mm kino juostos, filmavimo metu negalima daryti daugiau nei vieno dublio ir negalima naudoti jokių specialiųjų efektų, tad mums teko itin sudėtinga užduotis, kurioje naudojome dviguba ekspozicija. Beje, tai buvo pirmas kartas kai man teko filmuoti su “Panavision” optika. Nors filmas vos kelių minučių, man tai simboliškai svarbu, nes tai bus pirma vieša premjera mano režisuoto darbo Holivude.
Beje, jei esate arba žinote, kas norėtų ateiti pažiūrėt, labai kviečiu Los Andžele ir Rugpjūčio 12d. į seansus pačiame Holivudo širdyje. Daugiau informacijos čia: https://conservatory.afi.com/2024-cinematography-showcase-rsvp/
Šis projektas ir filmas yra inicijuojamas kino operatorių, kurie studijuoja kino institute. Didžiausias šio sėkmingo filmo idėjinis vadas, poetas yra kino institute sutiktas mano bičiulis iš Kinijos operatorius Zhihan Zhang, kuris yra nufilmavęs ne vieną filmą, serialą ir ne vienerius metus dirba su NOWNESS. Taip labai noriu padėkoti ir visai likusiai komansai prodiuserei Ellai, montažo režisierei Rui, Dailininkei Roey, nuostabiems aktoriams Alexander ir Michelle, kurie sukūrė šią magiją. Taip labai dėkoju visai didžiulei tarptautinei komandai kuri dirbo prie šio filmo. Dalinuosi taip pat galerija nuotraukų.









TAI KAIP ATRODĖ MANO PIRMAS FANTASTINIS FILMAS - “KURMIS” ?
Aš visada bandau save stumti iš komforto zonos ir taip padariau darydamas trečia filmą, nes jame turėjau kurti fantastinį filmą - šis filmas buvo inicijuotas rašytojo. Tad šį kartą man pasisekė, nes šio filmo scenarijų parašė talentingas amerikietis Edward Nenedzhyan, o prie filmo dirbau su prodiuseriu iš Ukrainus Andrew ir trimis kiniečiais kino dailininku Anakin’u, Mantažo režisieriumi Cheng, ir Operatoriumi Joshua, kuris yra kylantis Kinijos operatorystės talentas, šiais metais pristatės vieną filmą Berlyno Kino festivalyje. Labai džiaugiuosi, kad ši komanda pasirinko mane kaip režisierių, nes šis projektas buvo labai ambicingas. Dalinuosi keleta nuotraukų iš filmo ir iš užkulisų.









Šis filmas pasakojo istorija apie inžinierių Jeremy, kuris gyveno 2082 metais Las Vegaso požeminiuose metro tunelyje su savo sukurtu AI robotu Espy. Jų ryšys buvo paprastas, Jeremy parūpindavo robotui elektros, kol jis gydydavo ir duodavo jam vaistinius papildus. Vieną diena, įvykus stichinei nelaimėje tunelius pradeda evakuoti žmonės, tad Jeremy turi priimti pagrindinį sprendimą ar bėgti ar likti su robotu požemiuose. Nors šis filmas nukėlė į tolimą ateitį, bet užduoda esminius klausimus apie Amerikos sveikatos apsauga ir aš džiaugiausi, kad šiuo filmu galėjau tiesiogiai prisilesti prie šios temos. Prieš kurdamas filmą, turėjau viską pats išpaišyti, kad veiktų istoriją, dalinuosi ištrauka iš savo kadruočių.

Filmas susilaukė itin didžiulės sėkmės ir buvo itin pozityviai sutiktas mokykloje, nes dėstytojai negalėjo patikėti, kaip mes išspaudėme tokią kokybė su ribotais resursais. Ką turiu omeny? Mes turėjo kurti du filmus vienu metu, tai filmą, kuriam buvo parašytas scenarijus ir filmą apie laikotarpį, kuriame nei vienas iš mūsų negyveno (apie 2082 metų ateitį). Tai reiškias mums reikėjo statyti viską nuo nulio. Aštuonias savaites ruošiamės statyti didžiausią kino dailės set’ą AFI istorijoje (taip mums pasakė kino studijos dėstytojas). Tad įmetu viena iš iškarpų, kaip vieną iš filmavimo setų mes nurinkinėjame.
Nerealiausia yra tai, kad būtent studijuodamas Holivude, aš galėjau kaip režisierius keltis į pasaulius, kuriuose niekada negyvenau ir nepažinau. Visas šis projektas man priminė vaikystę, kurioje paišydamas ir žaisdamas su “Lego” svajojau apie kitus pasaulius. Būtent su šiuo filmu jaučiau, kad mano vidinis vaikas laimėjo, nes kartu su komanda sukūrėme pasaulį į kurį visi kartu ir nukeliavome - mes juk nieko nežinojome apie jį ir reikėjo viską sukurti. Nerealus jausmas ir mūsų visų pasiekimas! Beje, kiekvienas mano filmas turi lietuvišką detalė, šis ne išimtis, atidžiausi, rasite nuotraukų filmų galerijoje.
MANO PIRMAS REŽISUOTAS FILMAS VAIKAMS - “PONAS, MĖNULIO ŠVIESA”
Tad kalbant apie vaikystę, aš visada norėjau sukurti filmą vaikams ir galiu drąsiai, kad man ir mano komandai tai pavyko! Paskutinis mano filmas vadinosi - “Mr. Moonlight” ir jis buvo inicijuotas kino prodiuserio ir gero draugo australo Jack’o! Operatorius buvo vokietis Alex, kino dalininkė pietų korėjietė Hayeon, Dramaturgas amerikietis Juan ir montažo režisierė Joey. Fimas pasakojo apie jauną paauglį James, kuris vasaras leisdamas pas savo senelį Hermį, rašo istorijas. Vieną dieną mįslingai dingsta jo senelis ir mėnulis, pradeda prarasti savo šviesa. Staiga jis susiduria su dangiška būtybe ponu Mėnulio Šviesa, kuriam reikia senelio paskutinio konstruoto žibinto, nes tik jo tyra siela gali atgal gražinti mėnulio šviesa ir sutvarkyti visatos tvarka.









Šis filmas yra vaikiška pasaka, kuri pasakoja apie mirtį ir kaip mes, kai būdami vaikai, sukuriam savo istorijas, kad galėtume išgyventi gedulą. Ši istoriją yra apie mirtį, bet taip apie viltį. Ir kaip man sekėsi kurti šį filmą?
Be galo sunkiai ir produkcija buvo kupina iššūkių! Turėjau puikiausia komanda, bet filmo gamyba buvo pilna siurprizų - savaite prieš filmavimą mums teko keisti lokaciją dėl saugumo reikalavimų ir kai jau galvojom, kad viskas sklandžiai vyks mano vienas iš pagrindinių aktorių diena prieš filmavimą susirgo Covid’u, tad mums teko keisti aktorių. Kol mano komanda ruošdavosi kadrui, aš įvedinėjau naują aktorių į filmavimą ir su juo repetavau. Dar neatsimenu, kada taip teko dirbti su esamomis sąlygomis, tad šis filmas davė didžiausias pamokas, kad net jei esi labai pasiruošęs filmavimui - savo planą pamiršk, nes būtent turi dirbti, su tuo kas yra. Atsimenu, kad nemažai streso ir įtampos patyriau, tačiau net ir tai buvo vieną geriausių pamokų.
Ir mums pavyko! Kas nerealu, kad vakar gavau žinute, kad šį filmą rodys šių metų pirmakursiams ir mus pakvies ant scenos kalbėti, kaip sėkminga komanda, kuri galėtų pasidalinti savo kūrybos iššūkiais. Aš džiaugiuosi, nes būtent šiais metais ne tik susipažinsiu su naujais studentais, bet vienam iš studentų ir būsiu mentorius.
O kalbant apie šį filmą, man jis yra labai arti širdies, nes jame kaip Henrikas Radauskas pasakytų “Gyvenimu netikiu, o pasaka tikiu” sukūriau kino pasaka vaikams. Ir tai didžiulis mano komandos laimėjimas.
KO AŠ IŠMOKAU HOLIVUDE? O TIKSLIAU, PIRMI METAI IR JŲ APIBENDRINIMAS! TRYS ESMINIAI DALYKAI!


Vakar baigėsi Olimpinės žaidynes su nuostabiu lietuvių pasirodymu, tad ta progą, noriu irgi pasakyti, kad esu pagerinęs asmeninį savo filmų per metus rekordą! Kodėl? Per šiuos metus aš nufilmavau net penkis trumpo metro filmus ir du kino trailerius. Tai asmeninis mano filmų rekordas. Ar yra kuo didžiuotis? Taip, nes tai buvo didžiulis ir ambicingas darbas.






Tad toliau pasidalinsiu trimis esminiais dalykais, kuriuos supratau po pirmų metų studijų Holivude!
Keep reading with a 7-day free trial
Subscribe to ATVIRLAIŠKIAI IŠ HOLIVUDO to keep reading this post and get 7 days of free access to the full post archives.