Kodėl man brangus mano pirmas filmas Holivude? Pristatau "Debesų Žmogų"! #AIH28
Šiandien tau papasakosiu, kaip kurdamas pirmąjį filmą nėriau į magišką realizmą ir būtent čia dalinuosi pirmaisiais užkulisiais iš savo pirmojo filmo, kurį nufilmavau Holivude!
Labas ❤️
Tikiuos laikaisi gerai šią karštą vasarą, nes koks oras geras! Nenuostabu, kad po saulės ateina ir lietus su debesim, tad šiandien mano visas atvirlaiškis bus apie debesis - o tiksliau apie mano pirmąjį filmą Holivude “Debesų Žmogų” ir kodėl šis filmas man yra vienas brangiausių mano karjeroje?
Tai buvo vienas iš pagrindinių darbų, kuriuos man reikėjo atlikti praeitą rudenį, kadangi laiko net neturėjau rašyti, tad apie viską dabar rašau. Per pirmus mokslo metus, mūsų mokykloje aš nufilmavau 4 filmus, kiekvienas filmo idėja yra inicijuota skirtingos disciplinos (Režisieriaus, rašytojo, prodiuserio arba operatoriaus). Tad pačio pirmo filmo, kurį man teko kurti idėja buvo inicijuota manęs. Tad šiandien noriu pristatyti ir papasakoti daugiau apie tai ir kodėl “Debesų Žmogus”?
KAIP MAN GIMĖ FILMO IDĖJA?
2022 metais netikėtai mirė mano bičiulis ir kūrybinis draugas Ryan Karazija, kuris buvo nuostabus muzikos kūrėjas, pasivadinęs pseudonimu “Low Roar”. Su Ryan dar susipažinome prieš beveik 12 metų, kai filmavau “Vilnius Temperature” klipus (Įdomu, ar kas prisimenate šį mano kanalą ir visus nufilmuotus klipus?). Nuo tada mes vis kartu kūrėme, o šis muzikinis klipas buvo ypatingos mūsų bendros draugystės kūrinys. Ryan yra Amerikos antros kartos lietuvis, kuris kartu su manim įprasmino savo lietuviškas šaknis.
Apie Ryan mirtį sužinojau filmuodamas aikštelėje Nidoje ir iki šiol atsimenu tą momentą, kaip man buvo sunku dirbti ir kad taip ir neturėjau galimybės su juo atsisveikinti prieš mirtį bei negalėjau jam pasakyti, koks jis man buvo svarbus kūrybinis draugas ir kaip jo muzika mane įkvėpė. Tad “Debesų Žmogaus” filmą kūriau, kad galėčiau pagerbti Ryan gyvenimą ir kūrybą, bei atsisveikinti su juo kaip draugas, dedikuojant “Debesų Žmogaus” filmą. O šiaip labai rekomenduoju paklausyti “Low Roar” muzikos, nes jinai gydo ir beje jo muzika grojo per mano vestuves, kaip vyko santuokos ceremonija. Čia mano mėgstamiausias jo kūrinys.
1. VYSTYMO ETAPAS - FILMO SCENARIJUS IR KOMANDA
Kai per “pitch’ų” sesija pristačiau filmo idėja, man teko suburti kartu su prodiuserę komanda. Prie šio filmo dirbo prodiuserė Alicia, rašytojas ir dramaturgas Chri’shawn, montažo režisierius Sean, kurie visi buvo Amerikiečiai, o taip pat mūsų komanda sudarė operatorius Zhihan, kuris yra iš Kinijos ir dailininkė Bing, kuri yra iš Taivano. Mūsų komanda buvo itin talentinga ir tarptautinė. Kiekvienas žmogus dalyvavo kūrimo procese ir padėjo sukurti šį filmą. Esu labai dėkingas komandai, nes ji itin daug atidavė šiam projektui ir filmui, o taip pat per visą kūrimo procesą aš labai daug išmokau iš jų. Jie man davė didžiausias pamokas, kuriose aš galėjau augti kaip kūrėjas, nes iššūkių buvo labai daug.
Prie scenarijaus dirbome pusantro mėnesio. Filmo istorija pasakoja apie Rūtą, kuri savo mirštanti alkoholiką tėvą veža pas debesų žmogų. Filmo žanras - muzikinė magiško realizmo drama. Tad šis projektas tapo itin ambicingu vien dėl to, kad turėjome išspręsti kaip nuvažiuoti į debesis, o taip pat sukurti šokį ant Ryan muzikos, nes filme naudojau jo muziką, kad galėčiau jį pagerbti. Pridedu schema iš savo režisūros knygos, kuriame atsispindi pagrindinė filmo idėja.
Juokinga, kad filmo idėja nupiešiau kaip architektas, bet man labai patiko šis piešinis.
2. PREPRODUKCIJA - REŽISIERIAUS KNYGA IR TESTAI
Iš kart po užrakinto scenarijaus sekė labai intensyvūs pasiruošimai filmavimams, kuriuose mes turėjome ieškoti lokacijų, aktorių ir aišku pasiruošti filmavimams. Kaip atrodo režisieriaus pasiruošimas? Man reikėjo sukurti ir parašyti 130 lapų režisieriaus knygą, kurioje buvo viskas - visas filmas vizualizavimas iki pat detalių prieš einant filmuoti į aikštelę.
Ši režisūros knyga yra industrijos standartas, kurioje režisierius padaro namų darbus, kad galėtų iš esmės suprasti, scenarijų, istoriją, kadrus ir visus kitus dalykus, kad būtų maksimaliai pasiruošęs filmui. Pavyzdžiui, man reikėjo išpiešti visą filmą ir kiekvieną jų kadrą, jų buvo apie 100ą, bet finale liko tik 59!







Kol kūriau ir rašiau savo režisūros knygą, kiekvieną savaitę mes pradėdavome atlikinėti testus, kuriuose bandėme suprasti ar mūsų pasaulis ir efektai veiks prieš filmuojant kino studijoje. Pavyzdžiui, čia vienas iš stop kadrų iš filmo testų, kuriame testavome ar veiks mūsų miniatiūros efektai filme.
Kad įsivaizduotumėte precizišką pasiruošimą, šiam kadrui mano operatorius rado specialią matematinę formulę, pagal kurią apskaičiavus, jis žinojo, kaip filmuoti miniatiūrą, kad ji atrodytų realistiška, o tiksliau kokia optika, kokie atstumai ir kokia šviesa turi būti kadre kad mastelis atrodytu realus, bet…
Bet jau darant ketvirtą finalinį testą, mūsų testavimo kambaryje dingo elektra, nes pasirodo, kad mums reikėjo tiek šviesos, kad išmušėm saugiklius. Testą teko nukelti į kitą dieną, o jau kitą dieną mokykla pakeitė rozetes ir padarė, kad visiems testams užtektų elektros. Su operatoriumi juokavom, kad su šiomis rozetėm mes literaliai palikom pėdsaką mokykloje ir nuo šiol ateities kartoms užteks elektros, kai jie darys miniatiūrų testus. :D
Finale testai pavyko puikiai, pradėjo ruoštis pagrindiniam filmavimams su aktoriais.
3. PRODUKCIJA - FILMAVIMAI IR NUOSTABŪS AKTORIAI BEI KOMANDA
Filmavimai truko tris dienas, per kurias mes filmavome mano mokyklos American Film Insitute Conservatory esančiam Warner Bros pastate ir kino studijoje, po to važiavome filmuoti į rančą esančia dykumoje. Filmuojant teko susidurti su daug iššūkių, tačiau pats svarbiausias dalykas net ir čia yra komanda, kuri taip nuostabiai dirbo ir padėjo padaryti šį filmą. Dalinuosi trumpu instagram reel’su iš filmavimo užkulisių, kad pajausti viso proceso jausmą:
Didžiausia dovana per šiuos filmavimus buvo susipažinti ir dirbti su aktoriais Megan West ir Michael Sean Tighe, kurių darbas ir absoliutus atsidavimas taip įkvėpė mane. Megan West atskrido iš Teksaso vien dėl filmavimų, ji yra žinoma ir patyrusi kino ir tv serialų aktorė, kuri dabar filmuojasi prie didžiulių projektų. Man buvo didžiulė garbė vien žinoti, kad jinai prisijungė prie mūsų projekto. O Michael yra žinomas fotografas, kuri antrojo gyvenimo pusėje nusprendė tapti aktoriumi ir vaidino rimtuose filmuose ir projektuose. Kartu jie sukūrė ypatinga energija aikštelėje. Labai daug išmokau dirbant su jais ir buvau toks laimingas, kad jie atvyko filmuotis mano filme.
Beje, kad įsivaizduotumėt mastelį, kai mes paskelbėm kastingo aktoriaus paieška specialioje aktorių paieškos platformoje, vien į vieną vaidmenį aplikavo 500 žmonių ir visi yra aktoriai, kurie turi patirties. O šiaip bendrai filmui sulaukėme apie 1000 aplikacijų, tad kastingas nebuvo itin lengvas procesas. Pačiame Holivude labai daug žmonių dirba šioje industrijoje.
POST PRODUKCIJA: PIRMAS FILMAS AR PIRMAS PRATIMAS?
Filmą sėkmingai nufilmavome ir tada mėnesį vyko post-produkcija - montažas, spalvos, specialieji efektai, muzika ir garso dizainas. Montažo režisierius Sean atidavė visą savo širdį ir padarė nuostabų darbą montuodamas filmą. O dabar dalinuosi keletą galutinių kadrų iš filmo galerijoje.









Kai įvyko premjera mūsų filmas buvo priimtas itin gerai, tačiau aš gavau kritikos ir pagyrimų, kad kaip režisierius, kuris nuostabiai valdo magiškus pasaulius, kartais bandau pasislėpti už efektų, formos ar muzikos nuo istorijos, nes būtent istorija visa ko ašis. Man tai buvo labai svarbu išgirsti ypatingai dėl to, kad aš į Ameriką įstojau, nes norėjau geriau išmokt režisuot aktorius, bet ir geriau pasakoti istorijas.
Beje, nežinau ar pasakojau, bet kai vyksta mūsų premjeros, jos dar yra vadinamos kartais “Karštomis Kėdėmis”, visą filmo komanda po filmo premjeros pasodina į priekį ir jie negali nieko sakyti, kol visa salė kritikuoja filmą rodydami žalias arba raudonas korteles. Pavyzdžiui, dėstytojas paklausia - at susitapatinot su pagrindiniu veikėju? Ir tada žmogus rodo žalia arba raudona kortelę. Po šios premjeros aš gaunu aibe kritikos, pastabų ir pagyrimų, kuriuos man reikia visus perskaityti popieriaus lape ir paskui parašyti apie tai rašinį, kodėl ir kaip vertinu jas ir ko išmokau iš šio filmo. Tokius rašinius rašau kelis, po filmavimo, po premjeros ir po viso projekto uždarymo. Viso labo, šis nuostabus filmas yra ir pratimas būti geresniu kūrėju.
KUR GALIMA PAMATYTI ŠĮ FILMĄ?
Man tai svarbu dalintis ir rašyti tau, bet dar labiau norėčiau parodyti šį filmą, bet deja, to padaryti negaliu. Kodėl? Teisiškai negaliu. Visi šie filmai nuguls į American Film Institute archyvą, nes pasirašant sutartį su universitetu buvo parašyta, kad šių filmų pagrindinis tikslas yra leisti kūrėjams saugiai kurti bei eksperimentuoti, mes su jais augame ir nokinamės būti geresniais pasakotojais. Ir šie filmai kuriami ne viešinimui, o mokinimuisi ir net didžiausias dalykas yra ne tai kaip filmas gavosi, o ką tu išmokai padaręs jį ir ką išsineši. Sutinku su mokykla, nes būna ir daug kliurkų.
Tad gal kada nors American Film Institute šią nuostatą pakeis ir galbūt bus galima parodyti šį filmą ir jums, bet tai tikrai bus ne dabar. Bet kuriuo atveju, galiu pasakyti tiek, kad kitais metais aš filmuosiu du filmus, tad tikrai juos galėsiu parodyti ir jums, nes būtent su jais aš baigsiu mokyklą, bet čia jau tik 2025 ir 2026 metais.
KODĖL MAN SVARBUS “DEBESŲ ŽMOGAUS” FILMAS?
Man šis filmas yra vienas asmeniškai brangiausių filmų, nes jame matau tą patį svajotoją Saulių, kuris ką tik atvykęs į Ameriką, dar nesupratęs kur atsirado ir kas jo gyvenime vyksta su studijomis kūrė patį nuoširdžiausią ir svajingai magiškai realų filmą apie tai, kaip atsisveikinti su draugu ir išgyventi mirtį. Man šis filmas buvo taip pat svarbus, nes jame žengiau pirmą žingsnį pirmyn su magišku realizmu į kurį visą gyvenimą norėjau eiti. Aš kūriau realų pasaulį iš kurio pagrindinis personažas pabėga į magišką pasaulį, kad galėtų susidurti su tuo kas skauda, kaip vaikais. Aš tikiu, kad kiekvienas iš mūsų turi tą vidinį vaiką ir būtent tokiuose filmuose jam yra saugu atsiverti. Bet būtent “Debesų Žmogus” man visad bus brangus filmas, nes taip pats pirmas mano gyvenime filmas, kurį sukūriau pačiame Los Andželo centre - Holivude. O tai, juk buvo mano svajonė, prie kurios prisidėjai tu, tad ačiū, kad esi su manim šioje kelionėje - man tai svarbu.
Kaip matai, už mano sienos studijoje jau naujos kadruotės, nes būtent jau kitą savaitę su komanda eisiu į aikštelę, kurioje filmuosiu iki šiol vieną įspūdingiausių ir ambicingiausių filmų karjeroje - trumpo metro miuziklo filmą “Betono Vaikai”, kuris bus įžanga į pilno metro miuziklą, nes noriu, kad Lietuva turėtų pagaliau savo miuziklą po “Velnio Nuotakos”. Prie šio filmo teko ilgai dirbti ir dabar jau viskas finišo tiesiojoje. Po filmo darbų pasistengsiu dar daugiau parašyti apie viską čia, bet tau noriu padėkoti, kad esi čia su manim. Šiuo metu grįžęs dirbu tik prie filmo ir neturiu laiko papildomai užsidirbti savo studijoms ir gyvenimui Amerikoje, tad tavo prenumerata labai man padeda kurti, už ką aš tau būsiu visą gyvenimą dėkingas. Ačiū tau, kad esi su manim ir siunčiu tau tik meilę bei gerą energiją, kurios man niekada nebus per daug.
Ačiū, kad buvai, esi ir būsi. ❤️
Saulius.
Dabar mano namuos skamba “Low Roar” ir tai dieviška ❤️😇
"Debesų Žmogaus" nuotraukos - šiurpuliukai per kūną.
Stebiu Tavo kelią ir nuoširdžiai žaviuosi.
Ačiū, kad daliniesi 😊
Sauliau, labai ačiū už tokį įdomų laišką! ❤️ Nepaprastai įdomu sekti visą Tavo kelią. Low Roar muzika nuostabi! ❤️ Vilnius Temperature aš visada žiūrėdavau, labai mėgau šitą kanalą, o juokingiausia tai, kad nežinojau, jog tai Tavo kanalas! 🤣 Atsiverčiau dabar iš naujo ir prie progos viską perklausysiu iš naujo. 😍 Nuostabu, kad pavyko sukurti Debesų žmogų! ❤️ Pats filmo kūrimo procesas man toks įdomus - sužinojau, kaip viskas vyksta. Nebūčiau pagalvojusi, jog reikia nupiešti kiekvieną kadrą! 🙈 Įsivaizduoju, kiek valandų darbo įdėta, kiek širdies atiduota. Svarbiausia, ko Tau linkiu - tai sveikatos. 🤗 Ir labai ačiū, kad daliniesi savo istorijomis bei patirtimis. Palaikau iš visos širdies. 🤗